Mucit öğrenciler fuarda buluştu

241

Teknoloji ile ‘kendin yap’ kültürünün birleşmesinden oluşan ‘maker’ hareketiyle ortaya çıkan ‘Maker Faire’ aktiflikleri çocuklara yaratıcılıklarını sergileme fırsatı sunuyor. Onların ufkunu açmak için düzenlenen ve dünya çapında süratle yayılan fuar, Tarsus’ta da gerçekleştirildi. Tarsus SEV İlköğretim Kurumları, ‘School Maker Faire’ unvanıyla bu yıl ikinci sefer fuara konut sahipliği yaptı. Tarsus’un mucit öğrencilerini buluşturan ‘School Maker Faire Günü’nde öğrenciler enteresan projelerini sergileme imkânı buldu.

600 ÖĞRENCİ 44 ATÖLYE
Fuar, Tarsus’taki farklı okullardan öğrencilerin iştirakiyle gerçekleşti. Üretmekten ve ürettiğini paylaşmaktan keyif alan 600’ün üzerinde öğrenci, 44 atölye çalışması gerçekleştirdi. Aktiflikte; 40’ın üzerinde aktivite ve bahçe oyunuyla, öğrenci, veli ve konuklar yaratıcılıkla dolu bir gün geçirdi.

KENDİLERİ KURDU, KENDİLERİ YÖNETTİ
Akademisyen ve müellif Dr. Bahar Eriş’in konuk konuşmacı olarak katıldığı aktiflikte öğrenciler atölyeleri kendileri kurup yöneterek, iştirakçilerle yaratıcı eserler ortaya çıkardı. Bölgedeki okullardan gelen konuk öğrenciler de hem kendi atölyelerini gerçekleştirdi hem de başka atölyelere katıldı. Atölyeler, müsabakalar, teknoloji şovları, oyunlar, gün uzunluğu süren roket gösterisi ve School Maker Faire’in simgesi olan ‘maker robotu’ iştirakçiler tarafından ilgi gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.